دوره آمادگی استخدام

در حال ثبت نام

شروع دوره : اسفند ماه 1399 
جهت ثبت نام در دوره های آمادگی استخدام بر روی لینک زیر کلیک نمائید:

گرایش تبلیغات با نگرش برند سازی
http://www.imi.ir/Education/Pages/JEdu.aspx

شهریه دوره :000ر000ر50 ریال

مقدمه

سازمان مدیریت صنعتی با تکیه بر تجربه پنجاه و پنج ساله خود در حوزه های آموزشی، مشاوره و پژوهش مدیریت در کشور با هدف تحقق رسالت خود "کمک به توسعه ظرفیت مدیریت" مبادرت به انجام بیش از 3000 پروژه مشاوره ای و پژوهشی برای سازمان های دولتی و بنگاه‌های خصوصی نموده است و همزمان در طی این مدت با اجرای دوره های آموزشی متنوع در حوزه مدیریت افتخار پرورش و توسعه بیش از 200 هزار مدیر و کارشناس را در سطح کشور داشته و تلاش می‌نماید تا از طریق ارائه خدمات متمایز و متنوع و رفع مشکلات مدیریتی سازمانها زمینه رشد و ارتقاء آنها را فراهم نماید.

در برهه کنونی با توجه به مسائل جدی نیروی کار و بالا بودن میزان نرخ بیکاری جوانان دانش آموخته دانشگاهی،‌ سازمان مدیریت صنعتی  با درک اهمیت این مساله و چالش‌های آن، بر آن است با طراحی "دوره‌های آمادگی استخدام"  نقش محوری را در آماده‌سازی اولیه فارغ التحصیلان جهت ورود به سازمانها را فراهم نموده و زمینه انتخاب مناسب‌تر برای سازمانها و نیز جذب سریعتر برای فارغ التحصیلان را فراهم آورد.


مخاطبین دوره:

مخاطبین اصلی این دوره کلیه دانش آموختگان دانشگاهی صرف نظراز رشته و مدرک بوده که تمایل به اشتغال در رشته‌هاي وابسته به مديريت داشته باشند.


فرآیند طراحی دوره:

سازمان مدیریت صنعتی به منظور طراحی  دوره آمادگی استخدام   با اذعان بر این واقعیت که دانش آموختگان دانشگاهی در کشور از مهارت‌های لازم برای انجام وظایف محوله در فضای کاری برخوردار نیستند و همین امر سبب می شود که شرکت ها و بنگاه های اقتصادی تمایلی به جذب ایشان نداشته باشند، اقدام به طراحی دوره‌های آموزشی حرفه ای با هدف ارتقاء مهارت های لازم  برای مشاغل مربوط به حوزه های کارشناسی مديريت و رشته‌هاي وابسته نموده است. بنابراین شاکله اصلی این دوره بر شناسایی و تبیین مهارت‌های مورد نیاز فرد جهت استخدام  استوار می‌باشد.

به منظور شناسایی مهارت‌های لازم جهت استخدام؛ تیمی از اعضای هیات علمی سازمان با مطالعه مدل‌های شایستگی مختلف از یک سو و برگزاری جلسات طوفان مغزی با مدیران و صاحبنظران با هدف تعیین مهارت‌های مورد نیاز کارکنان تازه استخدام  از سوی دیگر؛ مبادرت به تبیین شایستگی های مورد نیاز در این خصوص نمود. مدل بکار رفته در طراحی این دوره‌ها به شرح زیر می‌باشد:

job1.JPG

تشريح دوره‌هاي آمادگي استخدام:

سازمان مدیریت صنعتی با هدف کمک به کاهش نرخ بیکاری دانش آموختگان در رشته های وابسته به مديريت در سطح کشور فعالیت های زیر را انجام می دهد:

job2.JPG

توسعه شايستگي‌هاي رفتاري

نظر به تغییرات گسترده متاثر از انقلاب چهارم صنعتی و اثرات مختلف آن بر ابعاد زندگی فردی و سازمانی، امروزه صرف نظر از حوزه های تخصصی، افراد برای ارائه عملکرد بهتر و موفق تر در سازمانها، نیاز به تجهیز خود به شایستگی‌هایی دارند که آنها را در عرصه فعالیت‌های کسب و کار موفق نماید. از این حیث و با توجه به بررسی‌های مختلف در خصوص مدل‌های شایستگی عمومی و رفتاری، سازمان مدیریت صنعتی بر آن است تا بر مبنای الگوی شایستگی‌های رفتاری منتخب  و یافته‌های ناشی از جلسات  طوفان مغزی با مدیران به ارائه بسته آموزشی متناسب  پرداخته و زمینه توسعه شایستگی‌های رفتاری کلیه فارغ التحصیلان علاقمند را فراهم نماید.


Untitled5.jpg

 

  • پیش فرض ها :

  • بسته توسعه شایستگی‌های رفتاری، برای کلیه فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی صرف‌نظر از مدرک  دانشگاهی قابل ارائه می باشد.
  • بسته توسعه شایستگی های رفتاری، برای کلیه فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی صرف‌نظر از  نوع شغلی که در آینده  عهده دار خواهند شد قابل ارائه می باشد.
  • مدت زمان این دوره برابر 60 ساعت طراحی شده است.

2- ارزیابی:

مخاطبین پس از طی بسته شایستگی‌های عمومی مورد ارزیابی دقیقی قرار می گیرند. در این بخش با استفاده از پیشرفته‌ترین متدهای ارزیابی مشخص می گردد که متقاضی با توجه به ابعاد روانشناختی و ویژگی‌های شخصیتی خود برای کدام دسته از مشاغل حوزه مديريت و رشته‌هاي وابسته مناسب تر است و نتایج حاصل از ارزیابی بصورت یک گزارش کتبی در اختیار ایشان قرار می گیرد.


3- توسعه شایستگی های  تخصصی:

سازمان مدیریت صنعتی  با توجه به زمینه فعالیت‌های مدیریتی خود از گذشته تا کنون و با توجه به خلاء انتقال شایستگی‌های تخصصی به دانشجویان در سطح دانشگاه های کشور، بر خود واجب می داند تا از طریق تکمیل و توسعه شایستگی‌های تخصصی فارغ التحصیلان گامی در جهت اعتلای بهره وری نیروی انسانی بردارد. از این حیث محورهای تخصصی مدنظر فعلی در سازمان، به شرح عناوین زیر می باشد. گفتنی است محورهای مدنظر در طول زمان و با توجه به ملاحظات سازمانی قابل افزایش می باشد.


  • پیش فرض ها :
  • ورود به دوره های تخصصی منوط به داشتن شرایط احراز اولیه (به عنوان مثال نوع رشته تحصیلی (برای حوزه مالی )؛ علائق فرد و نتایج حاصل از ارزیابی) می باشد.
  • بسته توسعه شایستگی‌های تخصصی، صرفا برای فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی که بسته توسعه شایستگی‌های رفتاری را گذرانده باشند؛ قابل ارائه می‌باشد.
  • سطح آموزش در این دوره آموزشی، برای سمت های کارمندی و کارشناسی متناسب با حوزه های تخصصی در سازمان ها می باشد.
  • مدت زمان این دوره برابر 60 ساعت طراحی شده است.

4- کار آموزی:

به منظور درک شرایط واقعی محیط کار و بکار گیری عملی آموزه هایی که در قالب بسته‌های شایستگی‌های رفتاری و تخصصی ارائه گردیده اند؛ بخش کار آموزی در این دوره در نظر گرفته شده است. متقاضیان پس از طی بخش تخصصی وارد مرحله کارآموزی می شوند. در این مرحله کارآموز بر اساس بسته شایستگی تخصصی طی شده به شرکتی حائز شرایط جهت کارآموزی معرفی می گردد. مدت دوره کارآموزی برابر دو ماه خواهد بود و در طی آن شخص کارآموز در ارتباط مستقیم با مربی تعیین شده از سوی سازمان بوده و هر هفته طي جلسه‌اي گزارش کار خود را به ایشان ارائه می دهد و از راهنمايي‌ها و مشورت ايشان در اين خصوص استفاده مي‌نمايد.


5- گواهي صلاحيت حرفه‌اي:

در این مرحله برای متقاضیانی که با موفقیت دو بسته توسعه شایستگی های رفتاری و تخصصی و هم چنین بخش کارآموزی را طی نموده‌اند. گواهینامه های صلاحیت حرفه ای[1]  درجه C توسط سازمان مدیریت صنعتی صادر می‌گردند.  نقش گواهینامه های صادره؛ دادن اطمینان به مدیران و متولیان بنگاه های اقتصادی در خصوص داشتن شایستگی‌های مورد نیاز جهت استخدام فرد صاحب گواهینامه می باشد. گواهی صلاحیت حرفه‌ای صادره توسط سازمان مدیریت صنعتی با توجه به پیشینه 55 ساله؛ برند و اعتبار سازمان نزد بنگاه های اقتصادی و شرکت‌ها یکی از دستاوردهای اصلی این دوره در کنار ارتقا مهارت های متقاضیان برای ایشان محسوب می گردد. 


6- تسهيل فرآيند استخدام :  

در اين مرحله سازمان به منظور تسهيل فرآيند استخدام دانش‌آموختگان دوره‌ي آمادگي استخدام اقدامات زير را انجام مي‌دهد:

6/1- با تكيه بر 55 سال فعاليت آموزشي، تحقيقاتي و مشاوره‌اي خود بانك اطلاعاتي ارزشمندي از مديران شركت‌ها كه عمدتاً از دانش‌آموختگان اين سازمان مي‌باشند، ايجاد نموده است. لذا در اين مرحله سازمان با استفاده از بانك اطلاعاتي فوق‌الذكر اقدام به معرفي دانش‌آموختگاني كه دوره‌هاي آمادگي استخدام را با موفقيت طي نموده‌اند، مي‌نمايد.

6/2-داشتن گواهینامه سازمان مدیریت صنعتی به معنای تایید توانمندی های فنی فرد در حوزه های تخصصی رشته مدیریت می باشد . بر اساس تجربه ای که از همکاری با سازمان های بزرگ ایجاد شده است ، می دانیم که مدیران جذب و استخدام سازمانها به دنبال افرادی  هستند که از لحاظ فنی مورد تایید,و اطمینان باشند. بنابراین  افرادی که تاییدیه سازمان را دارا باشند و به این ترتیب سازمانها از توانمندی تخصصی آنها اطمینان حاصل کنند ، قطعا برای جذب در اولویت خواهند بود.

6/3-یکی از معیارهای انتخاب شرکت ها جهت کارآموزی متقاضیان این دوره ، نیاز شرکت ها به جذب نیروی انسانی می باشد، لذا این معیار در کنار سایر معیارها جهت انتخاب شرکت ها برای کارآموزی ،به متقاضیان این دوره کمک می کنددر شرکت هایی کارآموزی نمایند که نیاز به جذب نیروی انسانی دارند بنابراین انجام کارآموزی در این شرکت ها ، احتمال جذب متقاضیان این دوره را به میزان زیادی افزایش می دهد.

جهت  ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22010690 تماس و یا   http://www.imi.ir/Education/Pages/JEdu.aspx

مراجعه فرمایید.

[1] - به طور كلي گواهینامه صلاحیت حرفه ای دارای سه سطح A ، B  و C مي‌باشد.


پست الکترونیک: JFC@imi.ir

Amadegi_Estekhdam.jpg اینستاگرام