اتحاد استراتژیک میان سازمان مدیریت صنعتی و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی
یکشنبه,16 دی, 1397

در جلسه دیدار مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و هیات همراه با مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، طرفین بر برقراری اتحاد استراتژیک دو سازمان، تفاهم کردند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در این دیدار ابوالفضل کیانی بختیاری، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی اظهار داشت: این سازمان از بدو تاسیس، موضوع مشاوره صنعتی و توسعه ظرفیت سازی حرفه ای بخش های دولتی و خصوصی و همچنین پرورش مدیران بنگاه ها و صنایع در حال احداث را، بعنوان ماموریت اصلی خود به انجام رسانده است.

وی یادآور شد: ویژگی آموزش های سازمان از ابتدا تاسیس تا کنون، کاربردی و تخصصی بودن آنها ست که بعدا آموزش های مقطع دار نیز بدان اضافه گردیده است.

کیانی بختیاری افزود: حوزه دیگری که در سازمان مدیریت صنعتی به عنوان یکی از ماموریت‌هایمان دنبال می‌کنیم، بحث تحقیق و مشاوره صنعتی است. تاکنون بیش از 5 هزار پروژه مشاور صنعتی برای بخش‌های دولتی و خصوصی انجام داده‌ایم. کلینیک صنعت، عارضه یابی و ارائه راه حل، همچنین طراحی مدل از جمله این موارد است که در این زمینه ها نیز آماده همکاری با منطقه ویژه پارس جنوبی در قالب یک تفاهم نامه جامع هستیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به فعالیت های گسترده این سازمان در حوزه های مختلف اظهار داشت: فعالیت دیگری که در سازمان صورت می پذیرد، اعتبار بخشی است که همه ساله رتبه بندی و اعطای جایزه  به شرکت‌های برتر برنامه ریزی و اجرا می‌شود. جایزه 500 شرکت برتر بر مبنای شاخص‌های بین المللی  فورچون500 طراحی شده و تاکید آن بر شاخص‌های کیفیت است. البته شاخص‌های تولید ملی و حمایت از کالاهای ایرانی 2 شاخص اساسی بود که امسال در رتبه بندی‌ها مورد توجه قرارگرفته است.

وی افزود: علاوه بر کنفرانس توسعه منابع انسانی که امسال چهاردهمین دوره آن برگزار می شود، جایزه ملی مدیریت انرژی، جایزه ملی تعالی سازمانی و تعالی منابع انسانی از دیگر جوایزی است که همه ساله توسط سازمان مدیریت صنعتی اعطا می‌شود. جایزه ملی تعالی سازمانی امسال بر مبنای شاخص‌های اقتصاد مقاومتی طراحی شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به اقدامات واحد دانش و نشر این سازمان، گفت: واحد دانش و نشر وظیفه انتشار تازه‌های مدیریت را بر عهده دارد. در سال جاری در حال آماده سازی 25 کتاب از برگزیده‌های مدیریت در جهان هستیم که جایزه‌های بین المللی کسب کرده اند.

 

کیانی بختیاری با اشاره به شکل گیری حوزه‌های نوآورانه مانند بحث مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها و شرکت‌ها (CSR) در سازمان مدیریت صنعتی گفت: این حوزه برای نخستین بار در سطح کشور به صورت آکادمیک شکل گرفته است. برگزاری دوره‌های مدیریت مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها و سازمان‌ها، انتشار نشریه مسولیت اجتماعی بنگاه‌ها و سازمان‌ها از جمله مواردی است که به منظور توسعه حوزه‌های نوآورانه و معرفی اقدامات اجتماعی سازمان‌ها صورت پذیرفته است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی تاکید کرد: آمادگی داریم با همکاری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی در خصوص ایجاد نمایندگی سازمان در منطقه، در زمینه موضوعات مورد نیاز بویژه دوره های بهداشت، ایمنی و محیط ‌زیست (HSE) ، همچنین دوره های مسئولیت اجتماعی (CSR) و دوره های پرورش مدیران در تراز جهانی، همکاری مشترک داشته باشیم. علاوه بر این می توانیم در منطقه یک مدرسه حرفه ای کسب و کار راه اندازی کنیم و از همکاری دانشگاه (FHM) نیز بهره ببریم.

کیانی بختیاری تصریح کرد: سازمان مدیریت صنعتی، سازمانی با رویکرد حاکمیتی ست و با توجه به زمینه های همکاری بسیار بالایی که دو سازمان دارا هستند آماده این اتحاد استراتژیک هستیم.

در این جلسه سید پیروز موسوی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی نیزاظهار داشت: سازمان مدیریت صنعتی، مجموعه ای بزرگ و کارآمد است که در حال حاضر با نوآوری بخش انرژی را نیزدر زمینه های مشاوره، آموزش و تحقیق فعال کرده است که جای تبریک دارد.

وی ضمن تشریح اهمیت منطقه پارس جنوبی درخصوص اهمیت بازنگری و طراحی ساختار سازمانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی بمنظور چابک سازی آن و نیز بازنگری نظام های پرداخت نیروهای انسانی و ضرورت همسان سازی نظام حقوق و دستمزد گفت: امیدواریم با همکاری سازمان مدیریت صنعتی بتوانیم انسجام لازم را در منطقه ایجاد کنیم و به نقش آفرینی های آن در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و بحران زدایی تحرک خاصی ببخشیم.

سید پیروز موسوی خاطر نشان کرد: آموزش های هدفمند و کارساز از نیازهای منطقه پارس جنوبی است و معتقدم برای ایجاد اشتغال پایدار باید در فعالیت ها تغییر نگرش داشته باشیم و نوع آموزش ها حرفه ای و تخصصی باشد.

 

وی افزود: درخصوص رتبه بندی شرکت های برتر و جایزه ملی مدیریت انرژی می توانیم این مورد را با 100 شرکت فعال در منطقه راه اندازی کنیم و امیدواریم سازمان مدیریت صنعتی بعنوان مشاور سرمایه گذاری در کنار ما باشد و آینده صنایع پتروشیمی و صنایع پایین دستی پارس جنوبی را تضمین نماید.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی تاکید کرد: با توجه به شرایط کنونی می توانیم در خصوص راه اندازی مرکز پرورش مدیران ، یک مدرسه عالی کسب و کار وهمچنین دوره های مدیریت صادرات همکاری مشترک داشته باشیم، بویژه در حوزه پتروشیمی نیاز به دوره های مدیریت صادرات احساس می شود.

 

سید پیروز موسوی خواهان همکاری و مشاوره سازمان مدیریت صنعتی با سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی در زمینه های فرهنگی، هنری، مدیریت شهری، بورس و سرمایه، برند سازی، مسئولیت اجتماعی، سازمان های مردم نهاد همکار در منطقه عسلویه و پدافند غیرعامل شد.

وی همچنین ابراز امیداری کرد که منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی در خصوص الگوبرداری از تجارب موفق، سرمایه گذاری، جانمایی و واگذاری صنایع، از همکاری و مشاوره سازمان مدیریت صنعتی بهره مند گردد. 

1 - 50 Next
خانه