ضرورت تغییر نگرش و شیوه های مدیریت با توجه به تحولات حال و آینده در صنعت هوانوردی
شنبه,06 بهمن, 1397

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، همایش راهبرد آموزش در صنعت هوانوردی با حضور ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و اساتید، کارشناسان و متخصصان صنعت هوانوردی برگزار شد.


بنا به این گزارش، در این همایش ابوالفضل کیانی بختیاری ضمن بیان تاریخچه ای از فعالیت های سازمان مدیریت صنعتی اظهار داشت: مجموعه سازمان مدیریت صنعتی قدمتی 55 ساله دارد. اين سازمان با هدف توسعه ظرفیت های مدیریت در کشور و تربیت مدیر برای بخش صنعت پایه گذاری شده است تا مدیرانی که در سازمان دانش مدیریت  مي آموزند در شرکت ها و سازمان های صنعتی فعالیت خود را آغاز کنند و با همین نگاه توسعه ای چند سال بعد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تاسیس شد.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به برگزاری دوره های بین المللی این سازمان گفت: در حوزه آموزش با دانشگاه های معتبر فرانسه، کانادا و آلمان همکاری داریم و اخیرا سازمان، دوره مدیریت اجرایی مسئولیت اجتماعی در سازمان را برگزار نمود.
کیانی بختیاری در ادامه ضمن بیان سیر تکامل انقلاب های صنعتی، در خصوص مبحث انقلاب صنعتی چهارم اظهار داشت: حضور سیستم‌های سایبر-فیزیک ؛ فناوری زیستی؛ فناوری نانو و مواد پیشرفته، در انقلاب صنعتی چهارم یکپارچگی‌نوینی را به همراه دارد و در این شرایط شاهد درهم آمیزی فناوری ها، ظهور مدل های کسب و کار دیجیتال، هوشمند سازی ها و ... هستیم.


وی با برشمردن برخی از مولفه ها و فناوری های مورد توجه در انقلاب صنعتی چهارم، به بیان نمونه هایی از آینده فناوری در صنعت هوانوردی پرداخت و بر ضرورت آموزش مداوم و همه جانبه در صنعت هوانوردی به عنوان یک صنعت پیشرفته تاکید کرد.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، "توسعه توان بکارگیری تکنولوژی های به روز در زمینه ایمنی"؛ "توسعه و بکارگیری استانداردها و مقررات داخلی و بین المللی"؛ "توسعه توان فنی و عملیاتی هوایی"؛ "توسعه توان فنی و عملیاتی زمینی"؛ "توسعه مهارت های فنی نگهداری و تعمیرات" و "توسعه و به روز رسانی توان ارائه خدمات به مسافران در چارچوب استانداردهای بین المللی" را از جمله نتایج آموزش مداوم فنی و عملیاتی عنوان نمود.
کیانی بختیاری در خصوص تکنولوژی هایی که صنعت هواپیمایی را متحول کرده اند از "بلاکچین"؛ "هواپیمای بدون سرنشین"؛ "واقعیت افزوده"؛ "اینترنت اشیاء"؛ "سیستم توزیع خطوط هوایی" و "سیستم های موقعیت یاب" نام برد.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در ادامه خاطرنشان کرد: ورود همه جانبه فناوری اطلاعات و ارتباطات به دنیای کسب و کار، حجم عظیمی از داده های تولید شده را پدید آورده که تجزیه و تحلیل آن می تواند به متخصصان کمک نماید.
وی افزود: اکنون  دو و نیم کوینتیلیون بایت داده  در هر روز ایجاد می شود  که این رقم تا سال 2025 ، 6/4 برابر خواهد شد و جالب است بدانیم 90 درصد از داده ها در جهان در طول دو سال گذشته ایجاد شده است.
کیانی بختیاری، ورود اینترنت اشیا به شرکت های هواپیمایی را باعث ایجاد مزیت رقابتی در مدیریت ارائه خدمات به مشتریان شامل هواپیماها، خدمه، دروازه، هاب و خطوط هوایی و... عنوان نمود و تاکید کرد: یک شرکت هواپیمایی هوشمند قادر خواهد بود خدمات استثنایی به مشتریان ارائه دهد و برنده بازار شود.
وی در ادامه بر ضرورت آموزش مداوم بمنظور ارتقای فرهنگ عمومی جامعه در جهت استفاده بهینه از ظرفیت های تکنولوژی پیشرفته در صنعت تاکید نمود و "آموزش و نهادینه سازی شناخت حقوق مسافرین"؛ " توسعه اطلاعات عمومی فنی هوانوردی"؛ "توسعه فرهنگ استفاده از خدمات جدید فرودگاهی" و ترویج بکارگیری ظرفیت های فناوری اطلاعات جهت تهیه بلیط" را برخی از نتایج آموزش برای عموم مردم و شرکت های ارائه دهنده خدمات عنوان کرد.
کیانی بختیاری، نقش سازمان مدیریت صنعتی در آموزش و ارتقای توان مدیریتی صنعت هوانوردی را توسعه توانمندی ها و مهارت های مورد نیاز مدیران ایرانی در چارچوب استانداردها و پیشرفت های علم مدیریت در جهان دانست و اظهار داشت: در این زمینه به برگزاری دوره MBA هوانوردی به صورت مشترک با شرکت "توسعه هوانوردی تیدا" اقدام کرده ایم و برای اولین بار در کشور MBA در حوزه هوانوردی را با سه گرایش مدیریت اجرایی ، ایمنی و کسب وکار بصورت مشترک طراحی نموده ایم که هدف آن آشنا نمودن متخصصان حوزه هوانوردی کشور با آخرين رويكردهاي مدیریتی است تا در پیشبرد اهداف سازمانی به آنان کمک نماید.
وی، ایجاد مراجع تولید علم در داخل کشور منطبق بر فرهنگ ایرانی با مد نظر قرار دادن استانداردهای بین المللی و توانمند سازی مدیران در استفاده از فنون و مدل‎هاي نوين مديريت در وظايف تخصصی را از دیگر اهداف اجرای دوره MBA هوانوردی دانست.
در این همایش محمد مهدی قائمی از مسئولین شرکت آموزش خلبانی تیدا نیز درخصوص نقش آموزش به عنوان راهبردی جهت ارتقاء صنعت هوانوردی و توسعه بیشتر اظهار داشت: شرکت توسعه و تجارت تیدا  بعنوان اولین شرکت خصوصی دارای "ATO" در زمینه آموزش های خلبانی و برای اولین بار در کشور با همکاری سازمان مدیریت صنعتی در سه گرایش دوره MBA و DBA هوانوردی برگزار می کند.
وی هدف از برگزاری این دوره ها را ارائه راهکارهای مدیریتی به منظور تعالی و انسجام بخش های مختلف هوانوردی کشور و تقویت دانش نظری،توسعه بینش سیستمی و راهبردی و ارتقا مهارت های کاربردی عنوان نمود.​

1 - 50 Next
خانه