دیدار مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی
شنبه,07 ارديبهشت, 1398

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در دیدار مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، طرفین برای توسعه همکاری ها اعلام آمادگی کردند.

بنا به این گزارش، ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این جلسه ضمن معرفی سازمان در خصوص زمینه های همکاری علمی، آموزشی، انتشاراتی و تعاملات بین المللی اظهار داشت:

 

مجموعه سازمان مدیریت صنعتی قدمتی 55 ساله دارد و با هدف توسعه ظرفیت های مدیریت در کشور و تربیت مدیر برای بخش صنعت پایه گذاری شده است تا مدیرانی که در سازمان دانش مدیریت  مي آموزند در شرکت ها و سازمان های صنعتی فعالیت خود را آغاز کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به برگزاری دوره های بین المللی این سازمان گفت: سازمان مدیریت صنعتی دارای 300 عضو هیات علمی است  و در حوزه آموزش با دانشگاه های معتبر فرانسه، کانادا و آلمان همکاری دارد و در سال گذشته ، دوره مدیریت اجرایی مسئولیت اجتماعی را برگزار نموده است.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر این، آموزش مدیریت شرکت های کوچک و متوسط "SME's" را با دانشگاه "ّFHM" آلمان آغاز و دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه را در سازمان راه اندازی و مدل ارتباط صنعت با دانشگاه را طراحی نمودیم که در نهادهای مرتبط مورد استقبال قرار گرفت.

کیانی بختیاری در ادامه به تشریح اهداف راه اندازی دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه در سازمان مدیریت صنعتی پرداخت و گفت:  نقش سازمان مدیریت صنعتی تسهیلگری ارتباط بین نخبگان صنعت و دانشگاه است و با نهایی شدن مدل، آن را در مجامع ذیربط از جمله کمیسیون آموزش عالی ارائه می نماییم.

وي با تشريح همكاري سازمان مديريت صنعتي با ساير مراكز علمي ادامه داد: مركزي به نام کاریابی و توسعه اشتغال دانش‌آموختگان در سازمان مديريت صنعتي ايجاد شده است كه هدف از تاسيس آن آموزش مهارت‌‌هاي تخصصي و عمومي به دانش‌آموختگان جهت ارتقاي مهارت‌ها و تسهيل‌گري در اشتغال و كاريابي اين قشر است  که در این زمینه آماده همکاری هستیم. همچنین مرکز آموزش های آنلاین را در سازمان راه اندازی نموده ایم که می تواند از زمینه های همکاری متقابل با مرکز ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به اقدامات واحد دانش و نشر این سازمان، گفت: واحد دانش و نشر وظیفه انتشار تازه‌های مدیریت را بر عهده دارد که جدیدا 25 کتاب از برگزیده‌های مدیریت در جهان را که جایزه‌های بین المللی کسب کرده اند منتشر کرده ایم و آماده همکاری با مرکز ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

 در این جلسه  پیشنهاد گردید که يك مگا پروژه و صندوق سرمایه از سوي دانشگاه آزاد و سازمان تعریف شود و دانشجويان دكتراي پژوهش محور متناسب با نيازهاي صنعت با هدف ارتباط صنعت و دانشگاه به آن معرفی شوند.

در اين جلسه آقاي داوود ثمري مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی نیز به معرفی توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و اظهار داشت:

 

برخي از ظرفيت هاي دانشگاه آزاد شامل470 واحد دانشگاهي ، 1.400.000 دانشجو ، 27000 هيات علمي ، 50.000 نفر كارمند ، 131 مركز رشد ، 1450 مركز تحقيق تخصصي 370 مجله ، 136 مركز رشد پارك علم و فناوري متشكل از 100 شركت دانش بنيان می شود. در این دانشگاه سالانه بيش از 100.000 پايان نامه دفاع مي شود.

وی افزود: همچنین، پرتال ابر چالش هاي كشور، تحت عنوان طرح پایش آزاد (پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای)  براي پايان نامه ها راه اندازي شد ه است.

 وی در ادامه زمينه هاي همكاري با سازمان مدیریت صنعتی را بدین شرح اعلام نمود:

  • آموزش مجازي ( 12 هزار دانشجو )
  • دوره هاي مشترك با كشورهاي گوناگون بصورت 3 جانبه
  • آموزش هاي رسمي مشترك
  • همكاري با توسعه اشتغال دانش آموختگان دانشگاه آزاد
  • پيگيري دوره دكتراي پژوهش محور
  • مذاكره با مركز دانش بنيان دانشگاه

در پایان طرفین بر گسترش همکاری ها در قالب انعقاد تفاهم نامه و قرارداد تاکید و تفاهم نمودند.

1 - 50 Next
خانه