گام بلندی در انتقال دانش و فناوری بین المللی در مدیریت حمل و نقل پایدار
جمعه,12 مهر, 1398

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، طی مراسمی و با حضور ابوالفضل کیانی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ، حمید دوست محمدیان، مدیر امور بین الملل دانشگاه اف اچ ام آلمان و رییس موسسه اف جی سی المان، حمید سربازی آزاد ریاست پژوهشکده کامپیوتر پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، ارسلان دژکام رییس دانشگاه بین المللی چابهار و محمود نصیری ریاست دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار؛ قرارداد همکاری چهارجانبه ای برای اجرای دوره دکتری حرفه ای در رشته مدیریت حمل و نقل پایدار (Sustainable Mobility Management) در محل دفتر رییس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به امضای طرف های قرارداد رسید.

 

این قرارداد در راستای بین المللی سازی جامعه ۵.۰ و صنعت ۴.۰ همچنین مدیریت انتقال دانش، فناوری و تجربیات بین‌المللی، اقتصاد هوا، دریا و خاک محور، توسعه پایدار و راه اندازی کسب و کارهای کوچک و متوسط با رویکرد کارآفرینی در تراز جهانی منعقد گردید و مطابق با مفاد آن سازمان مدیریت صنعتی بعنوان دبیرخانه برگزاری این دوره دکتری حرفه ای چهار جانبه و دانشگاه اف اچ ام به عنوان ناظر بر روند اجرای دوره، اعزام اساتید مرتبط با سرفصل های تعیین شده، تأیید اساتید داخلی همکار در اجرای دوره ، ارزیابی تکالیف و پروژه های محوله به شرکت کنندگان و صدور گواهی حرفه ای پایان دوره تعیین شده است.

افرادی که موفق به احراز شرایط اتمام موفقیت آمیز دوره شوند، گواهی حرفه ای دوم را به طور مشترک از سوی سازمان مدیریت صنعتی، دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و دانشگاه بین المللی چابهار دریافت می کنند.

ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این جلسه ضمن بیان فعالیت موفقیت آمیز57 ساله سازمان مدیریت صنعتی، خاطرنشان کرد این سازمان در 18 سال گذشته همواره ارتباطات نزدیکی با دانشگاه ها و مجامع علمی بین المللی داشته است.

وی تصریح کرد: سازمان مدیریت صنعتی از یک سال و نیم گذشته تمرکز بر اقتصاد دریا محور را آغاز کرده و آموزش های حرفه ای، مهارتی و مدیریتی را در تراز جهانی توسعه داده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: سازمان مدیریت صنعتی با همکاری دانشگاه اف اچ ام المان پروژه های رتبه بندی کسب و کارها را آغاز کرده و طبق برنامه این پروژه را بطور تخصصی در حوزه Navigation ادامه و توسعه می دهیم.

کیانی بختیاری به نقش مهم سازمان مدیریت صنعتی در انتقال دانش و فناوری بین المللی در حوزه های مختلف مدیریت و صنعت در تراز جهانی اشاره کرد و اعلام نمود این سازمان در حال اتمام اولین دوره پسا دکتری مشترک در زمینه SME ها در تراز جهانی با دانشگاه اف اچ ام آلمان و تعمیم و توسعه این موضوع تخصصی در سراسر نمایندگی های خود است به ویژه که این موضوع در شرایط تحریم بسیار حایز اهمیت هست.

در این جلسه ارسلان دژکام رییس دانشگاه بین المللی چابهار ضمن تأکید بر هم افزایی بازیگران فعال و حرفه ای حوزه آموزش، پژوهش و فناوری در تکمیل زنجیره ارزش آموزش و فناوری در منطقه راهبردی مکران، خاطر نشان کرد دانشگاه بین المللی چابهار اکنون به عنوان پیشران و سیاستگذار توسعه آموزشی و فناوری سواحل مکران شناخته می شود.

در ادامه این جلسه حمید دوست محمدیان مدیر امور بین الملل دانشگاه اف اچ ام آلمان ضمن معرفی اجمالی این دانشگاه آلمانی به رموز موفقیت و تعالی این دانشگاه به عنوان یک کسب و کار متوسط موفق آلمانی در ۲۰ سال اخیر اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی پروژه های توسعه ای اراسموس پلاس در اتحادیه اروپا پرداخت که می‌توان در راستای اولویت پروژه های کشور ایران در حوزه هایی مانند محیط زیست، مدیریت زباله و آب، پایداری در کسب و کار و توسعه پایدار، فناوری دیجیتال و انرژی با محوریت دانشگاه بین المللی چابهار در ایران پروژه تعریف و قبل از تاریخ دوم فوریه سال ۲۰۲۰اقدام کرد.

در ادامه محمود نصیری رییس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار اعلام کرد دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار آمادگی دارد نسبت به انجام فعالیتهای مشترک برای توسعه دریامحور سواحل مکران اهتمام ویژه ای مصروف دارد.

 

دانشگاه اف اچ ام آلمان طی سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ سومین مدرسه کسب و کار این کشور و بزرگ‌ترین دانشگاه حوزه مدیریت کسب و کارهای کوچک و متوسط آلمان، از دانشگاه های بخش خصوصی اتحادیه اروپا است، که به طور تخصصی در حوزه آموزش، پژوهش های توسعه ای و مشاوره مدیریت فعالیت می کند.

1 - 50 Next
خانه