کیانی بختیاری در گفتگو با رادیو اقتصاد: فناوری های نوظهور نیازمند پیوست فرهنگی
ﺳﻪشنبه,29 بهمن, 1398

مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی ایران گفت: فناوری های نوظهور باید پیوست فرهنگی داشته باشند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی به نقل از رایو اقتصاد، «ابوالفضل کیانی بختیاری» افزود: فناوری های نوظهور فاقد پیوست فرهنگی مناسب می تواند بسیار مخرب باشد.

وی اظهارداشت: بدون شک با فرهنگ سازی و ایجاد بستر پذیرش خوب می توان این فناوری ها را تحول آفرین کرد.

مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی ایران از برگزاری سومین همایش راهکارهای توسعه فرهنگ صنعتی در کشور خبرداد و گفت: این همایش با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی، دبیر خانه پیشبرد علم و فناوری در جهان اسلام، موسسه فرهنگی اکو، مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران و تعدادی انجمن برپا شد.

وی افزود: همایش مزبور امروز در آستانه روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی با هدف هم‌ افزایی بخش های فرهنگی و صنعتی کشور با محوریت فرهنگ صنعتی بر مبنای اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در محل مرکز همایش ‌های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.

کیانی بختیاری ضمن اشاره به محورهای سومین همایش راهکارهای توسعه فرهنگ صنعتی اظهارداشت: سیاست‌گذاری (فرهنگی فراتر از صنعت، فرهنگ صنعتی و کشورهای در حال توسعه،فرهنگ صنعتی و توسعه صنعتی،فرهنگ صنعتی و جهانی شدن،فرهنگ صنعتی و اقتصاد،فرهنگ صنعتی و قوانین مورد نیاز، فرهنگ صنعتی و نقش هر یک از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی،نقش اقشار مختلف مردم به ویژه زنان و جوانان در توسعه فرهنگی صنعتی، صنعت زیست الگو و زیست سازگار)، علمی (فرهنگ صنعتی، انسان محوری و شایسته -سالاری، فرهنگ صنعتی و سلامت جسمانی، روانی، معنوی و اجتماعی،فرهنگ صنعتی و نظام پذیری، فرهنگ صنعتی و آموزش، فرهنگ صنعتی، خلاقیت و نوآوری، فرهنگ صنعتی، مشارکت و کارگروهی، فرهنگ صنعتی، فرهنگ پاسخگو)، تخصصی (فرهنگ و تکنولوژی،فرهنگ کار،فرهنگ تولید، فرهنگ کیفیت،فرهنگ بهره‌وری،فرهنگ مصرف،فرهنگ ارتباطات) و ویژه (فرهنگ صنعتی و اقتصاد مقاومتی، فرهنگ صنعتی و رونق اقتصادی وفرهنگ صنعتی و مدیریت جهادی) از جمله این محورهاست.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین هدف های این همایش بحث تبادل نظر و ارائه راهکار برای چگونگی فرهنگ سازی برای توسعه صنعت و فناوری در کشور بود.

مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی ایران اظهارداشت: بحث توسعه صنعتی و تکنولوژیک بدون فرهنگ سازی امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه فرهنگ مقوله بسیار مهمی برای توسعه همه جانبه کشور است، گفت: بطورکلی در این همایش تاکید شد مبنی بر اینکه فرهنگ یک مقوله آموختنی است به عبارتی همه کشورها آموزش و فرهنگ سازی را در راستای توسعه مباحث کارآفرینی، بهره وری، نوآوری و موضوعات توسعه صنعتی از سنین پائین شروع می کنند.

کیانی بختیاری افزود: کشورهایی که امروز در بحث فناوری حرف برای گفتن دارند همان هایی هستند که آموزش فناوری را از پیش دبستان آغاز کرده اند.

فایل رادیویی گفت و گو​

1 - 50 Next
خانه